close
تبلیغات در اینترنت
دانلود کتاب های رمان - MihanPDF
شما در صفحه

دانلود کتاب های رمان

هستید.

دانلود کتاب قدرت خودباوری اثر ناتانیل براندن

 • نویسنده: ناتانیل براندن
 • مترجم: بهاره دادرس
 • تعداد صفحات: ۱۱۱ صفحه
 • فرمت: PDF
 • زبان: فارسی
 • دانلود با لینک مستقیم
 • دانلود رایگان کتاب قدرت خودباوری

معرفی کتاب قدرت خودباوری :

کتاب قدرت خودباوری به قلم ناتانیل براندن به بیان نکاتی در زمینه‌ی خودباوری اعم از "موارد موثر در خودباوری" و "چرا ما به خودباوری نیاز داریم؟" می‌پردازد.

خودباوری حقیقی، ارتباطی با آن‌چه در محیط حقیقی به دلیل شغل و موقعیت ما به وجود می‌آید نیست، بلکه به واسطه باور درونی ما به ارزشمند بودن و لیاقت خوشبختی را داشتن شکل می‌گیرد. کتاب قدرت خودباوری (The power of self-esteem) در واقع تنها به توضیح خودباوری می‌پردازد و ما را با آن آشنا می‌کند، چون اکثریت ما در درک و مفهوم خودباوری سالم دچار تناقص و بدفهمی هستیم.

درباره نویسنده کتاب :

دکتر ناتانیل براندن روان‌درمانگر و نویسنده‌ای کانادایی-آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روانشناسی حرمت نفس داشت. ناتانیل براندن (Nathaniel Branden) بیش از هر کس دیگر در هوشیار کردن جامعه آمریکا بر روی اهمیت خودباوری تلاش کرده و کتاب‌های زیادی در مورد بحث خودباوری به رشته تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب قدرت خودباوری می‌خوانیم :

اگر خودباوری مساوی باشد با موفقیتی که خود فرد ادعا می‌کند پس خود‌باوری می‌تواند به وسیله ارتقاء موفقیت‌های فردی بهبود یابد یا به وسیله ادعای یک فرد کاهش یابد. این بدین معناست که کسی که هیچ بلند پروازی‌ و آرزویی نه در حد کارش و نه در شخصیتش ندارد و به همان مقداری که می‌خواهد هم می‌رسد با یک فرد با فضیلت و کمال که شخصیت بالایی دارد در خود‌باوری یکسان هستند.

من این موضوع را باور ندارم و این عقیده من چیزی است که هر کسی با کمی دقت کردن به جهان واقعی به آن دست می‌یابد. افراد با بلند پروازی کم در حدی که کمتر از حد ذهنی و موفقیت‌هایشان باشد از لحاظ روانشناسی نمی‌توانند سلامت باشند. چه خوب است که ما می‌توانیم بالاتر از سطح استاندارد‌ها و ارزش‌های خود زندگی کنیم (همان چیزیی که James متأسفانه آن را تظاهر می‌نامد).

این امر به وضوح می‌تواند باعث خودباوری ما شود. گفته James این است که به این اصل توجه کنیم. اما این حقیقتی است که به درستی نمی‌شود در یک خلاء آن را درک کرد اگر استانداردها و ارز‌ش‌های ما بالاتر از چیزی که در حقیقت وجود دارد نباشد.

4.8 (96.75%) 246 رای

دانلود کتاب لک لکی در کار نیست

 • نویسنده : روبی هریس
 • مترجم : حسام حسین زاده
 • تعداد صفحات : 62 صفحه
 • حجم : 11.15 مگابایت
 • مترجم : حسام حسین زاده
 • تعداد صفحات : 62 صفحه
 • حجم : 11.15 مگابایت

معرفی کتاب لک لکی در کار نیست :

کودکان همواره کنجکاو به دانستن آن هستند که از کجا آمده و چگونه متولد شده‌اند. آنها می‌خواهند در مورد بدن خود آگاهی کسب کنند و تفاوت‌ها را بشناسند. با وجود اینکه طبق کنوانسیون حقوق کودک، کودکان حق آزادی بیان که شامل جستجو  و دریافت اطلاعات نیز می‌شود را داشته و اطلاعاتی که به ارتقاء بهداشت و سلامت روحی و جسمی کودکان کمک می‌کند، باید در اختیارشان قرار گیرد؛ همچنان کودکان بسیاری از کسب آگاهی در مورد سکسوالیته و مسائل مرتبط با آن محروم مانده‌اند.

کودکان گاه با سوالات خود و به امید گرفتن پاسخ پیش بزرگترها می‌روند، اما شرم و ناآگاهی بزرگسالان و یا نبود مواد آموزشی لازم در این زمینه، کودکان را بی‌پاسخ می‌گذارد. کتاب لک لکی در کار نیست با زبانی ساده مسائل مربوط به تولید مثل و باروری، نحوه تولد، بلوغ، تفاوت جنس‌ها و تفاوت تماس‌ها و همچنین انواع خانواده را برای کودکان شرح می‌دهد.

کتاب شامل ۲۳ موضوع با عناوین زیر است : 

۱. پرسش‌های بسیار  ۲. دختران این کار را می‌کنند، پسران آن کار را می‌کنند  ۳. مشابه؟ متفاوت؟  ۴. از پا تا سر  ۵. از سر تا پا  ۶. آنچه پسران دارند  ۷. آنچه دختران دارند  ۸. دختران رشد می‌کنند، پسران رشد می‌کنند  ۹. تخمک‌های بسیار اسپرم‌های بسیار  ۱۰. لک لکی در کار نیست  ۱۱. شنای بزرگ  ۱۲. بزرگ شدن بچه‌دان  ۱۳. از نقطه‌ی کوچک تا هندوانه  ۱۴. طناب پیچ‌خورده  ۱۵. همه روز! همه شب!  ۱۶. پسر؟ دختر؟ یک بچه؟ دو تا یا بیشتر؟  ۱۷. این بچه است!  ۱۸. تولد مبارک!  ۱۹. نوازش و بوسه  ۲۰. همه‌‌ی انواع خانواده  ۲۱. لمس‌های مجاز، لمس‌های غیرمجاز  ۲۲. دختران، پسران، دوستان  ۲۳. بزرگ شدن

حواشی کتاب :

محمد ناصری در رابطه با شایعه تدریس کتاب لک لکی در کار نیست با مجوز آموزش و پرورش در مدارس، اظهار داشت: با صراحت اعلام می‌کنم شورای ساماندهی کتاب تاکنون چنین کتابی را دریافت نکرده است و البته با توجه به شاخص‌های استاندارد تعیین شده در دبیرخانه ساماندهی کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی، چنین کتابی هرگز قابل تأیید نخواهد بود.

4.8 (96.75%) 246 رای
خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین کتاب های رایگان منتشر شده در میهن پی دی اف، ایمیل خود را وارد کنید :